Kelionę šįsyk pradėjau gana neįprastu laiku - vidurdienį. Persėdimas buvo Helsinkio oro uoste. Pirmą kartą skridau su Finnair ir kaip visada ilguose skrydžiuose ir iš ekonominės klasės norisi išspausti komforto maksimumą. Kaip bebūtų, Finnair mano jau seniai pamėgto Lufthansos lygio neaplenkė. Vienas dalykas, į kurį atkreipiu daugiausiai dėmesio ir VISADA pastebėsiu - ar atloše esanti atrama galvai turi užlenkiamus užfiksuojamus šonus. Aha kliūna man ir tokie niuansai. Vienintelis dalykas gelbstintis mane ilgų skrydžių metu, niekada neužmigsiu kol galva nestabilioje padėtyje. Štai čia Finnair ir pralošė, atrama nesifiksavo - Rūta nemiegojo. Kitas kriterijus: filmų ir programų pasirinkimas ekrane, filmų įvairove kompanija nepasižymėjo. Na ir galiausiai, lėktuvų maistas - nebuvo labai blogai, bet ir nebuvo ypatingai gerai. Viską įvertinčiau tvirtu 7, nes aptarnavimas tikrai buvo malonus ir neįkyrus.
Jetlag, dar viena nauja patirtis, kurios kažkaip išvengiau keliaudama į Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau šį kartą aplinkybės susiklostė kitaip. Vilnių palikus 12 valandą dienos, prakeliavus visą laiką Seule nusileidome 8-9 valandą vietos laiku, kai tuo tarpu Lietuvoje jau buvo beveik 2-3 valanda ryto. Ką tai reiškė? O gi labai paprastą dalyką, akys pabudę gyvena dienos ritmu, tačiau kūnas vis dar miega giliu miegu, nepamirštant fakto, kad lėktuve pavyko numigti vos kelias valandas ir tai pusiau pabudus.
O nusileidus lėktuvui, to kas atsitiko vėliau tikrai nesitikėjau. Tik išėjus į salę mūsų jau laukė didelė minia konferencijos organizatorių, visi džiūgavo, mojavo vėliavėlėmis, sveikinosi. Kiekvieno dalyvio asmeniškai jau laukė žmogus su jo vardo kortele. Tuo pačiu buvo ir keista ir malonu, nes sutikimas buvo ypatingai šiltas ir jaukus. Juokavom, kad pasijautėm kaip įžymybės, iš vienos pusės fotografuoja iš kitos filmuoja.
Atvykus į konferencijos vietą prisiminėme, koks renginys jiems yra sarbus, visur aplink viešbutį išsidėstę daugybė apsauginių, net neįsivaizduoju kokia galybė organizatorių laksto kartu su savo lydimais asmenimis. Iki konferencijos turime dar dvi valandas laiko, bet taip jau gaunasi, kad viešbutis, kuriame rengiama konferencija, su visomis savo barų ir restoranų kainomis buvo ne mano kišenei, o kitų alternatyvų nebuvo, tai pietums varguoliškai pabaigiau savo avižinius sausainius.
O dabar rimčiau. Prasidėjus konferencijai, kurioje susirinko tik IYPG atstovai ir organizacijos, kurios buvo pakviestos dalyvauti atsiskleidė gana nesmagi tiesa. Kas iš pradžių atrodė vedina kilnių tikslų dabar akyse pasikeitė radikaliai. Pradedant nuo pradžių, visa konferencija yra organizuojama WARP (World Alliance of Religions) organizacijos, kurios įkurėjas yra entuiziastingas senukas Lee Man-Hee, mes ji praminėm "taikos tėvu" tai toliau į jį taip ir kreipsimės. Prieš atvykstant į renginį jau buvo kilę daug klausimų, kas per organizacija, iš kur tiek pinigų vien "taikos palaikymui" ir kaip jie sako "dangiškos kultūros" kūrimui. Na o po "įspūdingo" entrance, kada net visi fotografai buvo šaltakraujiškai išvaikyti ponui taikos tėvui iš po kelio visa šitai pakvipo perdėtu fanatizmu ir smarkiai priminė kultą. Taip tikslai tikrai gražūs - visuotinė taika pasaulyje, tačiau priemonės labai abejotinos. Po pompastiškų sovietmetį primenančių priesaikos davimų atsistojus, perskaitant taikos deklaraciją ir prisižadant savo žodžių laikytis ir kurti taiką pasauly, toliau trafaretiškai tesiamas "verbavimas" kviečiant iš rankų virš galvos suformuoti širdelę ir išsišiepus prieš objektyva garsiai sakyti "world peace". Absurdas. Pamačius tokias pačias perkreiptas, nepatenkntas išraiškas ir kitų kolegų iš šiaurės Europos bei kitų kraštų suprantu, kad kažkas čia labai ne taip arba tiesiog pateikiama labai nepriimtina forma. Po šių "iškilmių" kaip ir suprantu, kad taika tai ne tas dalykas, kurį gali skleisti ir diegti kažkos vienas "taikos tėvas", žodžiu nekažką. O Simonui paieškojus ir visagaliui internetui parodžius išaiškėjo ir organizacijos kontraversiška praeitis. Ir įdomu ir baisu, kas laukia rytoj, nes ryt oficialus atidarymas - eitynės pačiam Seulo olimpiniam stadijone, prašė apsirengti tautiniais drabužiais, juos turiu, bet dėtis pradingo bet koks noras iš viso svarstome ar dalyvauti.
Kalbant apie Korėją... Jei trumpai tai man čia nejauku, žmonės tikrai malonūs, bet miesto panorama, tie skruzdelyniniai gyvenamieji viskas labai dirbtina, bet taip atrodo tik todėl, kad aš Korėjos dar nepamačiau. Nematėme tos POP Korėjos, kuri man ir yra labai įdomi, su savo šurmuliuojančiomis gatvėmis ir spalvotomis iškabomis, nematėme istorinės korėjos su sava praeitimi.
Reikia tikėtis geriausio. Tikiuosi ryt dar parašyti.
Kaip idomu paskaityti apie tokius ispudzius! Visada sakau, kad galimybe keliauti ir pamatyti kazka naujo, susipazinti su kitomis kulturomis yra didziausia vertybe :)
ReplyDeleteTiesa, kvieciu uzsukti ir I mano bloga, ir paskaitineti galbut kiek kitomis temomis, taciau, jei patiks, net ir tapti sekeja. Visada labai laukiu:)
http://kanarele.blogspot.com/
Nice post dear! :-)))
ReplyDeletehttp://placeforlady.blogspot.com
Follwo back please :-)
Absolutely love your blog and this amazing post in particular (:
ReplyDeleteLove seeing traveling photos.
Life in Pastel
Interesting post to read. Sorry that you was a bit disappointed by your visit. Beautiful photos, thx for sharing. Lovely blog here btw! Would you like to follow each other on GFC? Please let me know on my blog so I can follow back. Thank you.
ReplyDeletexox
Lenya
FashionDreams&Lifestyle
O sistema educacional dos EUA é um dos melhores do mundo. De acordo com o QS World University Rankings 2024, 34 universidades dos EUA estão entre as 150 primeiras. Quase 948.000 estudantes internacionais estavam estudando nos EUA em 2022. 77% deles vieram da Ásia. De acordo com o relatório Open Doors do Institute of International Education, os cursos mais populares são Negócios e Gestão, Ciência da Computação, Engenharia e Matemática. Além disso, os destinos de estudo mais populares para os alunos são Nova York, Texas e Califórnia.
ReplyDeleteO principal destaque das universidades dos EUA é seu foco no aprendizado orientado à pesquisa. No sistema educacional americano, os pesquisadores estão sempre na vanguarda e sempre buscam desenvolver algo novo. Inovação e criatividade sempre permanecem no centro de sua filosofia educacional. Nos EUA, testes/lições de casa regulares e participação em sala de aula são obrigatórios para obter um bom resultado. Os alunos são incentivados a discutir os problemas e se concentrar em fornecer ideias.
O número de ganhadores do Nobel associados à Universidade de Chicago valida o foco da universidade em produzir ideias que causem impacto no mundo. Até o momento, 97 ganhadores do Nobel estão associados apenas à Universidade de Chicago, e 90 deles estão listados como "Laureados do Nobel da UChicago".
Os pesquisadores, membros do corpo docente, alunos e outros graduados da universidade receberam o Prêmio Nobel e o Prêmio Nobel Memorial em Ciências Econômicas. Além disso, atualmente, há 17 cidades dos EUA listadas no índice "QS Best Student Cities 2024". Cada uma compreende universidades estabelecidas e culturas e estilos de vida distintos. 90 universidades dos EUA chegaram ao QS Graduate Employability Rankings 2022. Em 2018, os EUA gastaram aproximadamente US$ 14.400 por aluno em educação fundamental e média, o que é 35% a mais do que a média nacional dos países da OCDE.